Az elmúlt négy évben azon dolgoztunk nemzetközi partnereinkkel közösen a Transgender Europe irányításával, hogy hatásosabb legyen a transz emberek és közösségek erőszakkal és bűntetlenséggel szembeni védelme Kelet-Európában és azon belül Magyarországon. Tapasztalatainkat az első szakasz végén az innen letölthető kiadványban publikáltuk: ProTrans tapasztalatok 2015

Úgy érezzük itt az ideje, hogy szélesebb körben, közösségi szinten kezdjünk válaszokat keresni bizonyos kérdésekre melyek felmerültek az elmúlt időszakban.

A rendezvény elején bemutatjuk a projektet, a tevékenységeket melyeket végeztünk. Utána pedig közösen szeretnénk dolgozni azon, hogy megtervezzük a jövőt.

Arról beszélgetni, hogy milyen közösségi válaszokat tudunk adni a projektben tapasztaltakra különös tekintettel az alábbi kérdésekre:

  • jelentős anyagi erő források nélkül milyen eszközeink vannak a bejelentő felület népszerüsítésére?
  • milyen kampányokkal lehetne ösztönözni a közösség tagjait, hogy jelentsék az őket ért diszkriminációt és/vagy erőszakot?
  • hogyan tudnánk a közösséget mobilizálni, tudatosságát növelni?
  • hogyan tudnánk Egyesületként és közösségként jobban támogatni azokat akiket diszkrimináció és/vagy erőszak ér?
  • milyen üzenettel tudnánk a közvélemény figyelmét hatékonyabban felhívni a problémákra?

Ha érdekel a téma és szívesen bekapcsolódnál várunk 2016. március 24-én a 18:30-kor kezdődő konzultációra. Jelentkezés és pontos helyszín: szervezet @ transvanilla.hu